TimeFlies’i esikaaned pälvisid maailmatasemel tunnustuse

Üks Media Stationi kirjastavaid väljaandeid on Eesti rahvusliku lennufirma Nordica pardaajakiri TimeFlies, mille esikaane fotod pälvisid hiljuti tunnustust maailma ühel suurimal ja mõjukaimal disainikonkursil A’Design Award & Competition, kus nad pärjati hõbedaga (Silver) fotograafia ja fotomanipulatsiooni kategoorias. Auhinnatud töödeks on Balteco, Oot-Oot, Woolishi ja AEGAON toodetega esikaaned. Fotode autor on kogenud fotograaf Sergei Didyk, kellega koostöös oleme seni pildistanud enamuse TimeFliesi esikaantest.

Nordica pardaajakirja TimeFlies esikaant illustreerib läbiva motiivina alati mõni silmapaistev Eesti disaintoode või teos ning ajakirjanime TimeFlies kirjutab kaanel kujutatud toote disainer, mistõttu on see iga kord veidi erinev. Ideaalsete kaadrite saamiseks on tehtud omajagu tööd ning ületatud mitmeid tõkkeid. Täname oma partnerit Nordicat, kes on meie lennukate ideedega kaasa tulnud, ning fotograaf Sergei Didyki, kes need alati edukalt ellu viib!

Esikaaned on meie jaoks väga oluline projekt, mis annab TimeFliesile isikupära ja oleme sellele lähenenud nö. “kastist väljas,”  mistõttu on tulnud kasutada kaanel mitmeid eriefekte ning on ette tulnud pildistamist üsna ebatavalistes ja ekstreemsetes oludes. Kaaneidee väljatöötamisele on vajadusel kaasatud kogu Media Stationi meekond. Lähtume kaanekontseptsiooni valikul nii tootest, selle saamisloost kui väljaande pardaloleku ajast.

Täname siinkohal enda partnerit Nordicat, kes on meie ideedega kaasa tulnud ning fotograaf Sergei Didyki ideede eduka teostuse eest.

Konkursist lähemalt: https://competition.adesignaward.com/

Balteco numbri esikaanel ilutseb elegantne punane Azur kivivann, kaanepäise kirjutas Harri Ehrlich, modelliks teleseriaalist „Nurjatud tüdrukud“ tuntud näitleja Kristiina Toots. Tahtsime teha midagi silmapaistvat ning kontrastset, seega valisime pildistamise kohaks Harjumaal asuva mahajäetud Nõukogude Liidu raadiojaama. Soojast vanniveest aurava toa efekti saamiseks kasutasime tossumasinat. Sealjuures toimus pildistamine tegelikult üsna ekstreemsetes oludes, sest lagunenud majal puudusid uksed ja aknad ning väljas oli sel detsembrikuu päeval külma -10°С. Võttemeeskond pakkis kaasa termostega teed, tekid ja pirukad, et pikk päev vastu pidada. Sooja saamiseks olid kaasas ka generaatorid. Need aga vanale majale ei meeldinud. Temperatuuride erinevusest tingituna hakkas seintest ja lagedest pudenema krohvitükke, mis mõõtmetelt võrdusid mitme telliskiviga. Need olid selge indikaator võttepäeva lõpust.

Ajakirja veebiversioon nähtav SIIN.

Eelmise aasta sügistalvise numbri esikaant ehtis Viljandi pereettevõtte Woolishi pehme villane pleed ning modellina imearmas Eesti laulja ja laulukirjutaja Lepatriinu. Jumestuse ning stilistikaga toetas Kristi Petolai. Et talvel pardal olnud number ilmus oktoobri lõpus, kuid pildistamine toimus tegelikult juba suvel, kasutasime lume imiteerimiseks eriefektina tehislund. Kaanefoto autor on Sergei Didyk, päise kirjutasid Woolishi esipaar Anna ja Eigo Siimu.

Ajakirja veebiversioon nähtav SIIN.

Üks eredamaid kaanevõtteid oli kodumaise mööblibrändi Oot-Oot numbril (sügis-talv 2016) koos ettevõtte asutajate Joonas Torimi ja Marko Alaga. Pildistamine toimus Harjumaal Viru raba lähistel ning selleks tuli kasutada tõstukit, millega viisime oma kõrgusekartliku fotograafi Sergei sobiva kaadri saamiseks 5-6 meetri kõrgusele. Lisaks kasutasime tugevat välku päikesevalguse imiteerimiseks. Ekstreemsetele oludele vaatamata on tulemus silmapaistev, Eesti moodi sügisene ja ilus. Disainerile omase kauni käekirjaga visandas ajakirjanime esikaanele Marko Ala.

Ajakirja veebiversioon nähtav SIIN.

Kõige esimese TimeFlies’i kaant illustreeris AEGAON käekell. Sümboolset ajakirjanime ning käekella kooslust jäädvustasime stuudios ning täiendasime seda varjatud eesmärgiga näidata kaanel kõiki Eesti lipu värve. Kella pildistati sinisel taustal, mida täiendati hiljem töötlusprotsessis paekivitüki ning taamal lendava lennukiga. Foto autor on Sergei Didyk, kaanepäise kirjutas Janno Roodi.

Ajakirja veebiversioon nähtav SIIN.