Kuidas sünnivad kaanefotod ehk Valhalla Living ja projektsioonifotograafia

Valhalla Living on tuntud oma looduslähedaste mustrite poolest, mida soovisime ka ajakirja kaanel edasi anda. Et tegu on suvi-sügis numbriga, tundus Coastlandi muster ideaalne. Coastland on pildistatud EV100 erikollektsiooni jaoks. See kujutab halliks muutuvat taevast, sügavroheliseks värvuvaid kõrsi, kargema kraadiga läänekaarde keeravat tuult, tummise maa ja mere aroomiga täituvat õhku. Täpselt sellises karguses, nagu on omane Eesti hilissuvistele rannaribadele.

Ettevõtte asutaja ja disainer Terje Talpsepp on Valhalla mustrid ise pildistanud ja kannab mustrite hingeelu suuresti iseendas. Seepärast leidsime, et Terje võiks neid ajakirja kaanel ka edasi anda. Algselt printisime mustri kangale ja plaanisime Terje sellesse mässida. Pildistamise lähenedes leidis meie fotograaf Martin Kirikal, et fotol jääks mustri projekteerimine kenam. Selleks oleks aga vaja valget pinda. Ilusama tulemuse nimel – mõeldud-tehtud!

Kui valge fotosein sai paigaldatud, oli selge, et ka modelli nahk peaks olema valge, et muster esile tuleks. Kutsusime appi jumestaja ja stilisti Kristi Petolai, kes põgusa abiga meie toimetuselt Terje üleni valgeks võõpas ning seejärel projekteerisime tema peale Coastlandi mustri. Et tavaline projektor jäi lahjaks ega andnud soovitud tulemust, tuli meil rentida Panasonic PT-DZ870 projektor, valgustugevusega 8500 lm.

Fotosessioon ajakirja kaane pildistamiseks ning kaaneloo avaduubli saamiseks võttis ühtekokku kuus tundi nelja inimese õhtust. Sellele järgnes töötlus. Tulemust saab imetleda Valhalla poes ning Nordica lennukite pardal. Veebiversiooni saab lehitseda SIIN.

Keha katmine värviga

Tulemus, mida kasutasime loo avaduublis

Lõpptulemus esikaanel